Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Табачник Ян (Яків) Петрович

БІОГРАФІЯ

Народився 31 липня 1945 р.
З 1964 р. працював в естрадних оркестрах Астраханської, Калмицької, Батумської, Орловської і Ялтинської філармоній та в Ленконцерті.
Вперше з майстерністю акордеоніста Якова Табачника ознайомилися в 1976 році - саме тоді з’явилася його перша сольна платівка «Популярные мелодии». Другу платівку «Хелло, аккордеон», складену з мелодій народів світу, довелося чекати дев’ять років. Лише в 1987 році з’явилася можливість записати в БЗЗ платівку єврейської музики «Который час?» (звукорежисер та диригент студійного симфо-джазу Юрій Вінник) - диск випущений в 1989 році і з того часу Табачник стабільно, раз у два-три роки випускає сольні альбоми («Поговорим наедине», «Золотой аккордеон», «Вчера, сегодня, завтра», «Телефонный звонок», «Indifference»).
Дещо менше поталанило колективам якими керував Ян Табачник - на пам’ять про фолк-ВІА Запорізької філармонії «Рифф» залишились тільки дві пісні на одному з міньйонів «Мелодії» 1983 року. Краща доля у наступного проекту Табачника «Новий день» - спочатку досить ординарний ВІА, він прославився в кінці 80-х з програмою «Єврейський ренесанс». «Новий день» отримав перший приз - «Золоту менору» на фестивалі в Кракові в 1990 році і записав на «Аудіо Україні» платівку «Аид всегда аид». Невдовзі «Нових днів» стало два - музиканти очолювані клавішником і композитором Дмитром Бірюковим осіли в Києві, та, не змігши з новим репертуаром вийти за рамки ВІА-жанру, не витримали конкуренції і розпалися. А новий «Новий день» Яна Табачника - це блискуче, іскрометне шоу, з яким вони вже об’їздили весь світ і записали два компактдиски; в складі гурту крім самого Табачника ще два музиканти - гітарист Володимир Козирець та клавішник Єфим Гершензон, а також співаки - Сергій Афанасьєв і Заслужена артистка України Тетяна Недільська.
Офіційним відзначенням професійного рівня гурту стало перше місце на фестивалі «Доля» в Чернівцях у вересні 1992 року.
Влітку 1994 року в Запоріжжі було відмічено 30-ти річчя творчої діяльності Народного артиста України Яна Табачника - були гості із США, Австралії, Ізраїлю, Росії...
Через рік Табачник став керівником Одеського муніципального театру музики, в якому і відмічав власне 50-ти річчя.
В 1999 році маестро нагородили орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Надалі Ян Табачник і його дружина Тетяна Недільська переїхали на помешкання до Києва, де Ян Петрович заснував «Міжнародний творчий центр Яна Табачника», а Тетяна розпочала сольну кар’єру.
Володар “Золотого акордеону”Європи.
Кавалер ордену Миколи Чудотворця.
Нагороджений орденом "За заслуги" І ст. (08.2004 р.).


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»